Orvosi szaknyelvi nyelvvizsga

Profex felkészítő könyveket személyesen  megvásárolhatják a PTE ÁOK MEDICINA Könyvesboltjában (Pécs, Szigeti út 12. Alagsor) vagy megrendelhető a pecsmedicinaatgmail.com e-mail címen utánvétellel (utánvételi díj:1500 Ft), valamint a Medicina kiadó honlapján.

Angol nyelvből:

Hegedűs, Anita (2019)."What seems to be the problem?"- Szituációk és feladatok a PROFEX szóbeli orvosi szaknyelvi vizsgára (angol B2). Pécs

ANGOL ORVOSI SZAKNYELV - GYAKORLÓKÖNYV A SZÓBELI SZAKNYELVI VIZSGÁRA, Szerk.: dr. Hegedűs Anita - Pécs (2020)

ANGOL ORVOSI SZAKNYELV - GYAKORLÓKÖNYV AZ ÍRÁSBELI SZAKNYELVI VIZSGÁRA, Szerk.: dr. Hegedűs Anita - Pécs (2020)

Austin, D.; Crosfield, T. (1990). English for nurses (15th ed.). Harlow: Longman Group (FE) Ltd.

Bloom, G. (1976). The language of hospital services in english. New York: Regents Publishing Comp. Inc.

Glendinning, E.H. ; Holmström, B. A. S. (1998). English in Medicine (2nd ed.). Cambridge: Cambridge University Press.

Glendinning, E.H. ; Howard, R. (2007). Professional English in Use (1st ed.). Cambridge: Cambridge University Press.

Győrffy, M. (2001). English for Doctors (2nd ed.). Pécs: Idióma, 2001.

Kay, V. (1988). Biological Sciences. Developing Reading Skills in English (2nd ed.). Exeter: A. Wheaton &Co. Ltd.

Macmillan Publishing Co. (1984). Medicine Practical Medicine. Macmillan Carreer English. New York: Macmillan Publishing Co.

Macmillan Publishing Co. (1984). Medicine Practical Surgery. Macmillan Carreer English. New York: Macmillan Publishing Co.

Mészáros, Á.; Sélleyné, Gy.M. (2001). English for Health Insurance Professionals. Pécs: PTE EFK.

O Brien, T.; Jameson, J; Kirwan, D.(1989). MEDICINE. Nucleus English for Science and Technology (2nd ed.). Harlow: Longman Group UK Ltd.

Parkinson, J.(1991). A manual of English for the overseas doctor (4th ed.). Singapore: Longman Group Ltd.

Pohl, A.; Brieger, N. (2002). Professional English Medical (1st ed.). Harlow: Pearson Education Ltd.

Prodromou, L. (1985). Medicine, Developing Reading Skills in English. Materials for Language Practise. Exeter: A.Wheaton &Co. Ltd.

Sandler, P.L. (1991). Medically Speaking, English for the Medical Profession (5th ed.). Trento: Printers Srl.

Sturgeon, B. (1994). Check -up English Trough Medical Readings (2nd ed.) Saluzzo: Edizioni Minerva Medica.

Német nyelvből

Meiszter E., Hegedűs A.:,"Was scheint das PROBLEM zu sein?" - Szituációk és feladatok a PROFEX szóbeli orvosi szaknyelvi vizsgára - német nyelv B2 szint - PTE PROFEX Nyelvvizsgaközpont, Pécs (2020)

NÉMET ORVOSI SZAKNYELV - ÍRÁSBELI FELADATOK AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZAKNYELVI VIZSGÁRA alapfok, középfok, felsőfok - Szerk.:Móritz Sára, Nagy Tímea - PTE PROFEX Nyelvvizsgaközpont, Pécs (2018)

Hambuch A., Fogarasi K., Kránicz R., Sárkányné Lőrinc A.:NÉMET ORVOSI SZAKNYELV - GYAKORLÓKÖNYV AZ ÍRÁSBELI SZAKNYELVI VIZSGÁRA, Pécs (2016)