Ajánlott irodalom a felkészüléshez

• ORSÓS Anna (2005): Felkészülési segédanyag a PROFEX Nyelvvizsgaközpont Beás nyelvvizsgájához. CD melléklettel. PTE BTK NTI Romológia és Nevelésszociológia Tanszék, Pécs - Megrendelhető: porsosaatgmail.com
  • GOMBOS Péter: Lá sză szfătászkă dăp-ásztá sî péstyi (magyar gyerekversek beás nyelven). Szerk.: Fordította: G. Szabó Sára – Gombos Péter. Juta: Profunda Könyvek, 2006. 48 p.
  • KALÁNYOS Terézia: Bárou-l dă cîgán – Jókai Mór A cigánybáró című kisregényének fordítása. Nagykanizsa, 2003 Czupi Kiadó 175 p.
  • KALÁNYOS Terézia: Nauă korbj. A kilenc holló. Beás cigány mesék, beás és magyar nyelven. Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium: Pécs, 2002. 96 p.,
  • KOVALCSIK Katalin – KONRÁD Imre – IGNÁCZ János: Aminy ku putyere – Bátor emberek. Beás cigány történetek, szokáselbeszélések és mesék iskolás gyermekek számára. Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium: Pécs, 2000. 259 p., ill.
  • KOVALCSIK Katalin – KUBINYI Zsuzsa: A csenyétei daloskert. Magyarcigány iskolai énekeskönyv. (Hangkazettával) Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium: Pécs, 2000. 192 p., 75 kotta, 36 fotó.
  • KOVALCSIK Katalin – ORSÓS Anna: Fátá ku păru dă ar. Az aranyhajú lány. Beás cigány iskolai népmesegyűjtemény. Gandhi Középiskola: Pécs, 1994. 211 p. Ráczné Kalányos Gyöngyi illusztrációival. Magyar és beás nyelven.
  • KOVALCSIK Katalin: Florilyé dă primăváră. Tavaszi virágok. Beás cigány iskolai énekeskönyv. Fii cu noi Bejás Közművelődési Egyesület: Pécs, 1992. 110 p., ill., kotta. Magyar és beás nyelven.
  • KOVALCSIK Katalin: Florilyé dă primăváră. Tavaszi virágok. Beás cigány iskolai énekeskönyv. II. /2. kiad./ Gandhi Középiskola – Fii cu noi Bejás Közművelődési Egyesület: Pécs, 1994. 120 p., ill., kotta. Hangkazettával. Magyar és beás nyelven.
  • ORSÓS Anna (Déri Ildikóval): (2011) Tanulj velünk beásul! - Învácă băjisestyé ku noj! Digitális tankönyv. Készült a TÁMOP-4.1.2.-08/1/A-2009-0050 Komplex digitális tananyag- és taneszköz-fejlesztés című projekt keretében. 15, 5 ív.
  • ORSÓS Anna (Kálmán Lászlóval) (2009): Beás nyelvtan. Budapest, MTA Nyelvtudományi Intézet. Tinta Könyvkiadó, Budapest
  • ORSÓS Anna (Láng Eszterrel): Hopp, Julá me! Hopp, Juliska. Gyermekversek beásul. PTE BTK NTI Romológia és Nevelésszociológia Tanszék, 2013.
  • ORSÓS Anna: Beás – magyar igeszótár. Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium: Pécs. 2002. 129 p.
  • ORSÓS Anna: Beás - magyar kéziszótár. Vorbé dă băjás. Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskola: Kaposvár, 1997. 114 p.
  • ORSÓS Anna: Beás nyelvkönyv. Pă lyimbá băjásilor. Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskola: Kaposvár, 1997. 257 p.
  • ORSÓS Anna: Fátá ku păru dă ar. Az aranyhajú lány. Beás cigány iskolai népmesegyűjtemény II. Gandhi Alapítványi Gimnázium: Pécs, 1998. 131 p., ill. Magyar és beás nyelven.
  • ORSÓS Anna: Magyar - beás kéziszótár. Vorbé dă ungur. Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskola: Kaposvár, 1999. 114 p.
  • PÁLMAINÉ DR. ORSÓS Anna (Gábor Jánossal, Komáromi Máriával, Majsai Virág Eszterrel) (2009): Krák, krák vergyé. Bújj, bújj zöld ág. Beás-magyar mondókáskönyv. Profunda könyvek. Pécs-Juta.
  • PÁLMAINÉ DR. ORSÓS Anna (Kővári Zoltánnéval, Láng Eszterrel és Vass Tündével) (2010): În szárá krisjunuluj – Karácsony napján. Beás-magyar nyelvű mondókáskönyv. Profunda könyvek. Pécs-Juta.